Najlepsze atrakcje i zabytki w Warszawie

Residential area construction

Warszawa jako stolica Polski oferuje prawdziwe bogactwo zabytków i atrakcji turystycznych. Każdy znajdzie tam sposób na ciekawe spędzenie czasu wolnego. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do stolicy na weekend, na dłuższy urlop, czy też szukasz pomysłu na godzinny spacer, z pewnością nie będziesz się tam nudzić. Nie ma na co czekać – czas rezerwować nocleg i zrobić plan twojej wymarzonej wycieczki. W poniższym artykule dowiesz się, co warto zobaczyć w Warszawie.

Na początek najpopularniejsze zabytki Warszawy dla tych, którzy odwiedzają stolicę po raz pierwszy. Wystarczy udać się na Stare Miasto, aby zobaczyć kilka najważniejszych z nich. Pierwszy to Zamek Królewski, który był siedzibą władców polskich. Już sam jego zewnętrzny widok robi duże wrażenie, ale warto udać się tam w godzinach otwarcia wnętrza Zamku.
stare-miasto

Stare Miasto

Na początek najpopularniejsze zabytki Warszawy dla tych, którzy odwiedzają stolicę po raz pierwszy. Wystarczy udać się na Stare Miasto, aby zobaczyć kilka najważniejszych z nich. Pierwszy to Zamek Królewski, który był siedzibą władców polskich. Już sam jego zewnętrzny widok robi duże wrażenie, ale warto udać się tam w godzinach otwarcia wnętrza Zamku.

kolumna-zygmunta

Kolumna Zygmunta

Ciekawym miejscem w Warszawie jest również znajdująca się na Starówce Kolumna Zygmunta III Wazy. Warto też przyjrzeć się całej architekturze Rynku i kamienicom, które zostały odbudowane na wzór przedwojenny. Idąc nieco głębiej, można zobaczyć Barbakan i mury obronne, a kawałek dalej maluje się bardzo ładny widok na Wisłę.

Wyszukiwarka noclegów

Szukasz noclegu? Znajdź najtańszy hotel u nas!

Atrakcyjne parki w Warszawie

Jeśli nie jesteś fanem zabytków historycznych – nic straconego. Czekają na ciebie również inne atrakcje w Warszawie. Możesz zobaczyć ogrody w Łazienkach Królewskich,
które zaaranżowane zostały w różnych stylach. Zimą ogrody łazienkowskie przystrojone są wspaniałymi dekoracjami świetlnymi. Szczególną uwagę przykuwa Ogród Chiński, przystrojony charakterystycznymi chińskimi lampionami. Dużym zainteresowaniem cieszy się również ażurowa Altana Chińska.

Wśród najbardziej popularnych miejsc w Łazienkach Królewskich wymienić można również Ogród Modernistyczny, a w nim pomnik Fryderyka Chopina, przy którym w okresie wakacyjnym odbywają się regularnie koncerty muzyki chopinowskiej. Wielką atrakcją Łazienek są oczywiście pawie, które dumnie kroczą po terenach okalających Pałac na Wodzie.

Jednym z piękniejszych parków Warszawy jest Ogród Saski, który łączy w sobie zabytkowe elementy historyczne ze współczesną formą wypoczynku, ponieważ wyposażony został
w dużą ilość ławek i wybetonowanych ścieżek. Dla miłośników sztuki współczesnej i aktywnych form wypoczynku, idealne będzie Pole Mokotowskie, które jest rajem dla rolkarzy
i rowerzystów, a przy okazji prezentują tam swoje rzeźby współcześni artyści.

Warszawskie ZOO

Turyści kochający zwierzęta jako ogromną atrakcję turystyczną Warszawy wymienią na pewno ZOO na Pradze. Warszawski Ogród Zoologiczny zajmuje obecnie obszar 38 hektarów i posiada blisko 500 gatunków zwierząt. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się słoniarnia, żyrafirania i małpiarnia. Świetną atrakcją dla dzieci jest Baśniowe ZOO, w którym istnieje możliwość karmienia znajdujących się tam zwierząt pod okiem pracownika ZOO.

Warszawskie Muzea

Pośród najciekawszych miejsc w Warszawie znajdziemy także szereg muzeów. Szczególne miejsce zajmuje Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest jednym z nielicznych
w Polsce muzeów interaktywnych. Zwiedzający mają możliwość nie tylko obejrzenia eksponatów w gablotach i poznania historii powstańców, ale także mogą aktywnie uczestniczyć
w specjalnie przygotowanych wystawach. Dzięki temu pobyt w Muzeum dostarcza wielu wrażeń i zupełnie odbiega od kojarzonych ze szkołą nudnych wycieczek.

Jeśli nadal zastanawiasz się, co zwiedzić w Warszawie, to po prostu zarezerwuj nocleg i przyjedź do stolicy. Spontaniczne wyjazdy mają niekiedy najwięcej uroku. Zwiedzanie zgodnie ze sztywnym planem potrafi być bardzo męczące, a Warszawa to miasto, które każdemu zaoferuje interesujące rozrywki. W tym mieście naprawdę nie można się nudzić.