Warszawa to największe miasto w Polsce zarówno pod względem liczby ludności, jak i powierzchni. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 1 stycznia 2019 r., zamieszkuje ją 1 777 972 mieszkańców, a jej powierzchnia w wynosi 517,24 km². Liczba mieszkańców Warszawy stanowi około 4,5% ludności całego kraju. Co więcej, znaczna liczba mieszkańców Warszawy to ludność niezameldowana. Wiele osób z całej Polski przybywa tutaj w celach zarobkowych. Kwatery pracownicze cieszą się więc dużą popularnością. Szeroki wybór ofert noclegowych w różnych przedziałach cenowych można odnaleźć na stronie www.hotel-pracowniczy.pl.
Historia Warszawy sięga IX w. Pierwsze osady tj. Bródno, Kamion, Solec, Jazdów zaczęły powstawać właśnie w tym okresie. Już w 1406 r. Warszawa stanowiła centrum władzy świeckiej i duchowej. Była stałym miejscem zwoływania sejmów walnych Rzeczypospolitej oraz elekcji królów. Podczas rozbiorów wcielona do Królestwa Prus. Stała się siedzibą Księstwa Warszawskiego po oswobodzeniu przez wojska Napoleona w 1806 r. Przetrwała powstanie listopadowe i styczniowe. Utraciła tytuł miasta stołecznego w 1837 r.
Zniszczona podczas I wojny światowej, znajdowała się pod okupacją niemiecką do listopada 1918 r, co doprowadziło do upadku gospodarczego miasta.
Pod władzą Józefa Piłsudskiego zyskała miano stolicy II Rzeczpospolitej. W okresie międzywojennym nastąpił jej szybki rozwój przestrzenny. Zaczęły powstawać ośrodki administracji publicznej, parki, nowa siedziba Muzeum Narodowego, rozpoczęto przygotowanie projektowe sieci metra. W okresie II wojny światowej Warszawa stała się największym ośrodkiem ruchu oporu i walki z okupantem. Miasto zamieszkiwała największa w Europie ilość Żydów. To właśnie w tym czasie zabudowa Warszawy została zrównana z ziemią. Zniszczenia miały tak dużą skalę, że zaczęto rozważać przeniesienie stolicy do Krakowa, Łodzi lub Poznania. Po 1945 r. rozpoczęto prace nad odbudową miasta i to właśnie wtedy Konstytucja Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej po raz pierwszy nadała Warszawie miano stolicy Polski.
W 1980 r. najliczniej odwiedzana przez turystów z całego świata, historyczna część miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niepowtarzalny układ urbanistyczny, wyjątkowe dzieła architektury barokowej i gotyckiej, budownictwo obronne i sakralne, przepiękne parki, cmentarze, obiekty techniki. Wszystko to trzeba zobaczyć chociażby raz w życiu. Na obowiązkowej liście miejsc wartych uwagi znajduje się oczywiście Zamek Królewski, przed którym wznosi się kolumna Zygmunta III Wazy oraz Rynek Starego Miasta. Nie może zabraknąć spaceru Traktem Królewskim, który prowadzi do rezydencji w Łazienkach i na Wilanowie. Dla wielbicieli muzyki i sztuki obowiązkowym punktem na mapie stolicy jest Opera Narodowa i Teatr Narodowy. Warszawa odkrywa niezaliczoną ilość zabytków i atrakcji, które przypadną do gustu turystom w każdym wieku. Dobrze zarezerwować kilka dni na pobyt w tym urokliwym miejscu. Bogata oferta miejsc noclegowych na każdą kieszeń, dostępnych na stronie www.hotel-pracowniczy.pl pozwoli okrywać Warszawę bez ograniczeń czasowych i finansowych.